قرارداد بارگیری و حمل خاک

به ما امتیاز دهید

قرارداد بارگیری و حمل خاک یکی از انواع قراردادهای پیمانکاری است که میان کارفرما و پیمانکار منعقد می شود. این نوع قراردادها بیشتر برای بارگیری مواد معدنی، گازها، مواد آلی و … در پروژه های عمرانی تنظیم شده و از اعتبار قانونی برخوردار هستند. در اصل قرارداد پیمانکاری بارگیری برای جلوگیری از بروز اختلاف فی مابین کارفرما و پیمانکاران حمل خاک تنظیم می شود.

از این رو باید برای تنظیم قرارداد بارگیری و حمل خاک به تمامی مفاد قانونی توجه نمود. در غیر این صورت با بروز اختلاف بین کارفرما و پیمانکار، نمی توان به متن قرارداد استناد نمود. این نوع قراردادها با این هدف تنظیم می شوند که پیمانکاران عمل معینی را در زمان معین انجام دهند و وجه معینی را نیز دریافت کنند.

ممکن است قرارداد بارگیری و حمل خاک بین شخص حقیقی یا حقوقی تنظیم شود. پس باید هر یک از طرفین قرارداد نسبت به تعهدات خود اطلاعات لازم را داشته باشند. این نوع قراردادها متداول ترین قراردادهای پروژه های عمرانی به شمار می روند و اگر توسط وکلا و مشاوران حقوقی تنظیم شوند در صورت بروز اختلاف می توان از آن در دادگاه استفاده کرد.

مفاد قانونی و مهم قرارداد بارگیری و حمل خاک

قرارداد پیمانکاری بارگیری همچون تمام قراردادهای قانونی که تنظیم می شوند، از مفاد مهم و قانونی برخوردار است. از جمله مهمترین این مفاد باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  • ذکر مشخصات دقیق و کامل طرفین قرارداد
  • تعیین دقیق موضوع قرارداد
  • مدت زمان بارگیری و حمل خاک
  • تعیین مبلغ دستمزد پیمانکار برای حمل خاک
  • ذکر شروط ضمن قرارداد بارگیری
  • تعهدات طرفین قرارداد( کارفرما و پیمانکار)
  • تضامین و وثیقه های لازم برای قرارداد
  • تعیین مرجع حل اختلاف و داوری

در صورتی که تمایل دارید یک قرارداد بارگیری و حمل خاک معتبر تنظیم نمایید، بهتر است با وکیل و مشاور حقوقی مشورت نمایند. البته برخی از افراد روش ساده تری را انتخاب می نمایند که هزینه کمتری را نیز برای آنها در پی خواهد داشت. در هر صورت باید قراردادی را مورد استفاده قرار دهید که از اعتبار قانونی برخوردار باشد. در غیر این صورت با بروز هرگونه اختلافی بین طرفین قرارداد، هیچ یک نمی توانند به مرجع صالح مراجعه نموده و اقدام به مطالبه حق نمایند.

کلام آخر 

اکثر مردم جامعه در مورد قوانین و شرایط قانونی تنظیم قرارداد اطلاعات ندارند. از این رو همیشه برای تنظیم هر نوع قراردادی با مشکل مواجه می شوند. این دسته از افراد بهتر است به جای اذیت کردن خود، اقدام به خرید قرارداد بارگیری و حمل خاک از پیش تنظیم شده نمایند. این نوع قراردادها زیر نظر وکلا و مشاوران حقوقی تنظیم شده اند.

به همین دلیل تمامی مفاد قانونی برای تنظیم آنها رعایت شده است. می توان با اطمینان اقدام به خرید قرارداد پیمانکاری بارگیری نمود و از آن استفاده کرد. همچنین طرفین قرارداد زمان لازم را در اختیار دارند که قرارداد را مورد بررسی قرار دهند و سپس اقدام به امضای آن نمایند. با این کار در صورت نیاز می توانند بندی را به قرارداد افزوده یا از قرارداد بکاهند.

البته کارفرما و پیمانکار بهتر است پس از خرید قرارداد بارگیری و حمل خاک در مورد موارد توافقی خود با یکدیگر صحبت کنند. پس از آن با اطمینان می توانند قرارداد را امضاء کرده و مورد استفاده قرار دهند.

چرا باید از خدمات ابزارحقوق استفاده کنیم

برای انعقاد هر نوع قرارداد، وکالتنامه، اظهارنامه، تعهدنامه، دادخواست، شکوائیه و… باید نسبت به قوانین آن به صورت کامل آگاه باشیم. عدم رعایت هر یک از موارد قانونی، باعث به وجود آمدن خسارت‌های سنگین برای هر یک از طرفین قرارداد خواهد شد. لذا انعقاد چنین اوراقی باید توسط وکلا یا کارشناسان حقوقی صورت پذیرد. ضمناً استفاده از پیش‌نویس های آماده هر اوراقی‌ باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می گردد.

جهت خرید قرارداد خاکبرداری کلیک کنید.

آخرین پادکست ها
جدیدترین محصولات

قرارداد دورکاری با مدت معین قرارداد دورکاری با مدت معین، همانط...

71,000 تومان

قرارداد کار موقت با مدت معین قرارداد کار موقت با مدت معین همان...

71,000 تومان

قرارداد کار ساعتی با مدت معین قرارداد کار ساعتی با مدت معین هم...

69,900 تومان

مقدمه در رابطه با تمکین زوجه اگر شما با ماده‌ها و تعاریف موجود...

69,900 تومان
مقالات مرتبط

آیا می‌دانید اسناد تجاری بین المللی و انواع اسناد تجارت خارجی کدامند؟ یکی از معاملات بسیار مهم، م...

نمونه قرارداد پیمانکاری کناف نمونه قرارداد پیمانکاری کناف یکی از مهمترین و پرکاربردترین نوع قر...

نمونه قرارداد استخدام ادمین اینستاگرام یکی از نمونه قراردادهای پرکاربرد در حال حاضر، نمونه قرا...

دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلیل بازگشت وجه