اظهارنامه منع ادامه عملیات ساختمان و انجام آن طبق قرارداد

اظهارنامه منع ادامه عملیات ساختمان و انجام آن طبق قرارداد
5/5 - (1 امتیاز)

اظهارنامه منع ادامه عملیات ساختمان و انجام آن طبق قرارداد در شرایطی کاربرد دارد که یکی از طرفین ساخت و ساز نسبت به روند ساخت اعتراضی داشته باشد و یا ساخت طبق قرارداد پیش نرود. ارسال اظهارنامه معمولاً اختیاری است. مطابق ماده 156 آیین دادسی مدنی هر فردی می تواند مراتب خواسته ی خود از طرف مقابل را از طریق یک اظهارنامه به او ابلاغ نماید. اما در برخی شرایط ارسال اظهارنامه از طرف مراجع قانونی، اجبار می شود. به این معنا که دیگر طرف مقابل نمی تواند به هیچ وجه نسبت به اظهارنامه ی ارسالی بی توجهی نماید چرا که برای او پیگرد قانونی خواهد داشت. اظهارنامه منع ادامه عملیات ساختمان نیز یکی از انواع اظهارنامه ها است که جزو موارد کاملاً رسمی به شمار می رود و اگر ارسال نشده باشد، اقامه دعوا میسّر نخواهد بود. چنین اظهارنامه هایی مقدمه ای بر شروع رسمی روال پیگیری پرونده به صورت رسمی و دادگاهی به شمار می روند.

موارد ارسال اظهارنامه منع ادامه عملیات ساختمان و انجام آن طبق قرارداد

اگر یکی از طرفین نسبت به عملیات ساخت و ساز اعتراضی داشته باشد نمی تواند به صورت یک طرفه قرارداد موجود بین طرفین را فسخ کند. در نتیجه اگر فرد بخواهد با مراجعه به مراجع قانونی این موضوع را پیگیری کرده و جهت فسخ قرارداد اقدام نماید، اولین قدم ارسال اظهارنامه خواهد بود. در اظهارنامه منع ادامه عملیات ساختمان دلیل اعتراض فرد به روند ساخت و ساز کاملا روشن و واضح و البته به صورت خلاصه و مفید توضیح داده می شود. در بسیاری از موارد، مواد قانونی مربوط به پرونده نیز ذکر می شوند. در نهایت مهلتی معمولا 10روزه به طرف مقابل داده می شود تا نسبت به خواست فرد ارسال کننده ی اظهارنامه واکنش نشان داده و برای حل مشکل یا فسخ قرارداد اقدام نماید. از آنجایی که ارسال اظهارنامه منع ادامه عملیات ساختمان اختیاری نبوده و از طرف دادگاه ملزم به ارسال آن هستید، بی توجهی طرف مقابل نسبت به اظهارنامه ارسالی کاملا این حق را به شما می دهد تا با اتمام مهلت تعیین شده، با مراجعه به مراجع قانونی پیگیری پرونده از طریق روال دادگاهی را آغاز نمایید. ارسال اظهارنامه منع ادامه عملیات ساختمان در شرایطی که مشکلی در ساخت و ساز وجود داشته باشد هر چه زودتر انجام بگیرد، بهتر است. چرا که می تواند با زودتر به جریان انداختن پرونده، از ادامه پیدا کردن خسارات احتمالی و صرف هزینه ی بیشتر جلوگیری کند.

سخن پایانی

همانطور که گفته شد اظهارنامه منع ادامه عملیات ساختمان و انجام آن طبق قرارداد  از انواع اظهارنامه های اجباری به شمار می رود. در هر اظهارنامه اطلاعاتی در مورد طرفین شکایت ذکر شده و خواست خواهان مطرح می شود و تمامی موارد مطرح شده باید کاملاً صحیح و بر حسب واقعیت بوده و مختصر و مفید بیان شوند. اظهارنامه ها (حتی انواع غیر اجباری) از اعتبار قانونی برخوردار هستند و شما به عنوان فرد فرستنده باید زیر تمامی موارد بیان شده در اظهارنامه را امضاء نمایید. به همین دلیل بهترین گزینه آن است که برای تنظیم اظهارنامه از افراد متخصص در زمینه مسائل حقوقی کمک بگیرید. در همین راستا، ابزار حقوق کار شما را راحت تر کرده است و همین حالا می توانید برای خرید اظهارنامه منع ادامه عملیات ساختمان از سایت ابزار حقوق کمک بگیرید.

چرا باید از اظهارنامه‌های ابزارحقوق استفاده کنیم

برای نگارش هر اظهارنامه‌ای باید نسبت به قوانین آن به صورت کامل آگاه باشیم. عدم رعایت هر یک از موارد قانونی، باعث به وجود آمدن خسارت‌های سنگین برای شخص خواهان خواهد شد. لذا انعقاد چنین اظهارنامه‌هایی باید توسط وکلا یا کارشناسان حقوقی صورت پذیرد. ضمناً استفاده از پیش‌نویس های آماده هر اظهار نامه‌ای باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می گردد. شما می توانید هم‌اکنون با خرید این اظهارنامه، فایل کامل آن را به صورت آنی دانلود کنید و در صورت هرگونه ابهام با تیم حقوقی ما تماس حاصل فرمایید.

آخرین پادکست ها
جدیدترین محصولات

قرارداد دورکاری با مدت معین قرارداد دورکاری با مدت معین، همانط...

71,000 تومان

قرارداد کار موقت با مدت معین قرارداد کار موقت با مدت معین همان...

71,000 تومان

قرارداد کار ساعتی با مدت معین قرارداد کار ساعتی با مدت معین هم...

69,900 تومان

مقدمه در رابطه با تمکین زوجه اگر شما با ماده‌ها و تعاریف موجود...

69,900 تومان
مقالات مرتبط

اولین گام برای مطالبه‌ی حقوقی، تنظیم و ارائه‌ی اظهارنامه است. در حقیقت اظهارنامه یک ابزار برای ار...

دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلیل بازگشت وجه