قرارداد عاملیت انحصاری فروش

5/5 - (1 امتیاز)

قرارداد عاملیت انحصاری فروش به عنوان نوعی قرارداد معتبر در میان تولیدکنندگان و نمایندگان، باید طبق قانون تنظیم شود تا از اعتبار برخوردار گردد. قرارداد عاملیت انحصاری فروش به عنوان نوعی قرارداد معتبر در میان تولیدکنندگان و نمایندگان، باید طبق قانون تنظیم شود تا از اعتبار برخوردار گردد.

قرارداد عاملیت انحصاری فروش یا قرارداد نمایندگی، این روزها بسیار در فضای کسب و کارهای مختلف شنیده می شود. مخصوصاً افرادی که در دنیای تجارت فعالیت می کنند، بسیار با این نوع قراردادها سر و کار خواهند داشت. تولیدکنندگان با تنظیم قرارداد انحصاری فروش، فروش کالاهای تولیدی خود را به دست نمایندگان می سپارند.

با تنظیم قرارداد عاملیت انحصاری فروش و واگذاری محصولات تولید شده به نمایندگان، فرآیند عرضه محصولات با سرعت و کیفیت بهتری انجام خواهد شد. نمایندگان انحصار فروش یک محصول خاص را بر عهده می گیرند و در مدت زمان معین، به حساب تاجر اقدام به عرضه این محصولات به مشتری می نمایند.

نمایندگان و عاملان در قبال این کار خود از تاجر اجرت دریافت می کنند. اما ممکن است در برخی موارد این دسته از افراد با یکدیگر دچار اختلاف و مشکل شوند. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی، ساده ترین روش تنظیم یک قرارداد معتبر است. طرفین قرارداد پس از تنظیم قرارداد، با تعهدات خود آشنا شده و با دقت بیشتری همکاری با هم را آغاز می کنند.

بندهای مهم قرارداد عاملیت انحصاری فروش

برای این که قرارداد نمایندگی فروش از اعتبار قانونی برخوردار باشد، باید در زمان تنظیم آن بندهای مهمی قید شود. از جمله بندهای مهم تنظیم قرارداد عاملیت فروش باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  1. بند قیمت محصولاتی که باید به نماینده برای فروش واگذار شود. طرفین قرارداد باید پیش از آغاز همکاری با یکدیگر، بر سر قیمت عرضه محصولات توسط نماینده با یکدیگر به توافق برسند. این لیست قیمت معمولاً توسط تولیدکننده به نماینده واگذار می شود تا بسته به آن محصولات را به مشتری عرضه نماید.
  2. بند تأمین منظم محصولات قابل فروش طبق قرارداد عاملیت انحصاری فروش. طبق این بندی که در قرارداد ذکر می شود، تولیدکننده ملزم به تامین منظم محصولات نماینده برای عرضه به مشتری می شود. لازم است تولیدکننده محصولات مورد نظر را در زمان مشخص و طبق قرارداد به نماینده عرضه کند. البته نماینده نیز باید ضمانتی طبق قرارداد به نماینده اعطا کند تا در صورت بروز مشکل و آسیب به محصول، تولیدکننده بتواند خسارت نماینده را از ایشان مطالبه کند.

ذکر این بندهای مهم در زمان تنظیم قرارداد عاملیت انحصاری فروش لازم و ضروری است. تنها در صورتی که این بندها در متن قرارداد ذکر شده باشند، در صورت بروز مشکل تولید کننده می تواند خسارت وارده را جبران نماید. در غیر این صورت نمی توان به قرارداد استناد نمود.

کلام آخر 

با توضیحاتی که بیان نمودیم، تنظیم قرارداد عاملیت انحصاری فروش نیز همچون دیگر نمونه قراردادها از اهمیت برخوردار است. به همین دلیل افراد معمولی در کشور نمی توانند به سادگی اقدام به تنظیم چنین قراردادهایی نمایند. آنها بهتر است برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکلی، اقدام به تهیه قرارداد از پیش تنظیم شده نمایند.

این نوع قراردادها زیر نظر وکلا و مشاوران حقوقی تنظیم شده و از اعتبار برخوردار هستند. از این رو در صورت بروز هرگونه مشکلی طرفین قرارداد می توانند به متن قرارداد استناد نمایند. با خرید قراردادهای آماده سریع تر می توانید اقدام به امضای قرارداد همکاری نمایید. همچنین می توانید با اطمینان در صورت بروز مشکل به آن استناد کنید.

برای انعقاد هر قرارداد ، باید نسبت به قوانین آن به صورت کامل آگاه باشیم. عدم رعایت هر یک از موارد قانونی، باعث به وجود آمدن جریمه های سنگین برای هر یک از طرفین قرارداد خواهد شد. لذا انعقاد چنین قراردادهایی  باید توسط وکلا یا کارشناسان حقوقی صورت پذیرد. ضمناً استفاده از پیش‌نویس های آماده هر قراردادی باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می گردد. شما می توانید هم‌اکنون با خرید این قرارداد، فایل کامل آن را به صورت آنی دانلود کنید و در صورت هرگونه ابهام با تیم حقوقی ما تماس حاصل فرمایید.

جهت خرید قرارداد استخدام مدیر فروش کلیک کنید.

جهت خرید قرارداد استخدام فروشنده مواد غذایی کلیک کنید.

جهت خرید قرارداد استخدام فروشنده پوشاک کلیک کنید.

آخرین پادکست ها
جدیدترین محصولات

قرارداد دورکاری با مدت معین قرارداد دورکاری با مدت معین، همانط...

71,000 تومان

قرارداد کار موقت با مدت معین قرارداد کار موقت با مدت معین همان...

71,000 تومان

قرارداد کار ساعتی با مدت معین قرارداد کار ساعتی با مدت معین هم...

69,900 تومان

مقدمه در رابطه با تمکین زوجه اگر شما با ماده‌ها و تعاریف موجود...

69,900 تومان
مقالات مرتبط

نمونه قرارداد پیمانکاری کناف نمونه قرارداد پیمانکاری کناف یکی از مهمترین و پرکاربردترین نوع قر...

نمونه قرارداد استخدام ادمین اینستاگرام یکی از نمونه قراردادهای پرکاربرد در حال حاضر، نمونه قرا...

قرارداد استخدام کارگر کافه نمونه قرارداد استخدام کارگر کافه، از نمونه قراردادهای کار در رستورا...

دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلیل بازگشت وجه