ابزار حقوق

قرارداد کارشناسی کارگزار

71 نفر
به ما امتیاز دهید

قرارداد کارشناسی کارگزار به عنوان یکی از نمونه قراردادهای کارگزاری یا قرارداد بروکری، شناخته می شود که در حوزه معاملاتی کاربرد دارد.  کسب و کارهای بسیاری در حوزه صنعت، تجارت، سرمایه گذاری و … با تنظیم این نوع قراردادها از بروز مشکلات زیادی در آینده جلوگیری می کنند. می دانیم که تجارت و سرمایه گذاری در بازارهای مالی از فراز و نشیب بسیاری برخوردارند.

این مسئله منجر شده است تا ریسک تجارت و سرمایه گذاری در بازارهای مالی افزایش یابد. شرکت ها و اشخاص حقیقی برای این که میزان خطرات احتمالی ورود به بازارهای مالی را کاهش دهند، با کارگزاری های معتبر همکاری می کنند. کارگزاران از دانش و مهارت لازم برای کسب سود در این بازارها برخوردار هستند.

تنها مسئله ای که باید در نظر گرفت، تنظیم قرارداد کارشناسی کارگزار برای جلوگیری از بروز هرگونه اختلاف فی مابین اشخاص حقیقی و حقوقی با کارگزاران است. بدون تردید سپردن معامله به کارگزاری های معتبر می تواند نتیجه بهتری از معامله در این بازارهای مالی را به همراه داشته باشد. پس با تنظیم یک قرارداد معتبر، شخص مطمئن و ماهری را برای این کار انتخاب کنید و معامله را به ایشان بسپارید.

نحوه تنظیم قرارداد کارشناسی کارگزار

قرارداد کارگزاری در اصل قراردادی به شمار می رود که رابطه میان کارفرما و کارگزار را تعیین می کند. این نوع قراردادها اعتبار قانونی دارند و طبق مفاد قانون کار و قانون مدنی تنظیم می شوند. از این رو تنظیم آنها پیچیدگی خاصی ندارد و به سادگی می توان اقدام به تنظیم قرارداد کارگزاری نمود.

لازم به ذکر است که قرارداد کارشناسی کارگزار به عنوان یک پیمان نامه نیز شناخته می شود. پیمان نامه ای که طبق آن طرفین قرارداد نسبت به یکدیگر برای رسیدن به یک نتیجه مشخص، متعهد می شوند. به این صورت که در این نوع قراردادها یک طرف با دانش و مهارتی که در کسب سود دارد، راهکارهایی را به کارفرما برای رسیدن به درآمد بالاتر ارائه می دهد.

از سوی دیگر نیز، طرف دیگر قرارداد بابت این خدمات دریافتی حق الزحمه ای به کارگزار می پردازد. به این صورت میان کارگزار و کارفرما ارتباط برقرار می شود. باید بیان کنیم که اصولاً قراردادهای کارگزاری به صورت توافقی تنظیم می شوند. از این رو طرفین می توانند در خصوص مفاد مندرج در قرارداد تغییراتی را اعمال کنند.

تنها مسئله ای که باید برای تنظیم قرارداد کارشناسی کارگزار در نظر داشته باشند، رعایت شرایط تنظیم قانونی آن است. با این کار در صورت لزوم می توانند از قرارداد برای مطالبه حقوق خود بهره مند شوند.

کلام آخر 

قرارداد کارشناسی کارگزار نیز همچون دیگر نمونه قراردادهای قانونی، شرایط تنظیم خاصی دارد. ممکن است افراد عادی جامعه قادر نباشند این نوع قراردادها را مطابق با قانون تنظیم کنند. برای این افراد بهترین و مناسب ترین اقدام آن است که قرارداد از پیش تنظیم شده کارگزاری تهیه نمایند.

قرارداد کارگزاری از پیش تنظیم شده، زیر نظر وکلا و مشاوران حقوقی بوده و تمامی مفاد قانونی برای تنظیم آن رعایت شده است. از این رو قابل اعتبار بوده و می تواند روند امضای قرارداد را برای طرفین تسریع نماید. با تهیه این نوع قراردادها به راحتی و با اطمینان همکاری خود را با کارگزاری های معتبر آغاز کنید.

چرا باید از خدمات ابزارحقوق استفاده کنیم

برای انعقاد هر نوع قرارداد، وکالتنامه، اظهارنامه، تعهدنامه، دادخواست، شکوائیه و… باید نسبت به قوانین آن به صورت کامل آگاه باشیم. عدم رعایت هر یک از موارد قانونی، باعث به وجود آمدن خسارت‌های سنگین برای هر یک از طرفین قرارداد خواهد شد. لذا انعقاد چنین اوراقی باید توسط وکلا یا کارشناسان حقوقی صورت پذیرد. ضمناً استفاده از پیش‌نویس های آماده هر اوراقی‌ باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می گردد.

, ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

دلیل بازگشت وجه