نمونه قرارداد استخدام ادمین اینستاگرام

به ما امتیاز دهید

نمونه قرارداد استخدام ادمین اینستاگرام

یکی از نمونه قراردادهای پرکاربرد در حال حاضر، نمونه قرارداد استخدام ادمین اینستاگرام است. از آنجایی که امروزه تمامی کسب و کارها وارد رقابت با یکدیگر شده اند، نیاز دارند تا بتوانند از تمامی امکانات دنیای دیجیتال برای کسب موفقیت بیشتر استفاده کنند. یکی از این امکانات، شبکه‌های اجتماعی، همچون اینستاگرام است. 

کسب و کارها با ساخت پیج اینستاگرام، شروع به انجام بازاریابی و تبلیغات در این فضا می نمایند. آنها از طریق این روش، به درآمدهای بالایی دست می یابند. تنها مسئله ای که همواره آنها را درگیر خود می کند، عدم زمان کافی برای پیگیری و رسیدگی به پیج اینستاگرام است. به همین دلیل آنها نیاز دارند تا شخصی را به عنوان ادمین اینستاگرام استخدام کرده و روند ارائه خدمات به مشتریان خود را به دست ایشان بسپارند. 

قرارداد استخدام ادمین اینستاگرام نوعی قرارداد پیمانکاری و قرارداد کار با مدت معین است. این نمونه از قراردادها با این هدف تنظیم می شوند که کسب و کارها بتوانند افراد ماهر و حرفه‌ای را برای هدایت پیج اینستاگرام خود، استخدام کنند. از این رو طرفین قرارداد، صاحب صفحه اینستاگرام و ادمین هستند. کسب و کارها باید برای صفحات مجازی خود ادمین متخصص استخدام کنند، تا بتوانند درآمد بالا را برای خود تضمین نمایند.

تنظیم قرارداد اینستاگرام از نظر قانون 

نمونه قراردادهای استخدام ادمین اینستاگرام، از تنوع بالایی برخوردارند. این نوع قراردادها طبق ماده 10 قانون مدنی تنظیم می شوند و از نظر قانونی معتبر هستند. طبق ماده 10 قانون مدنی، تنظیم قراردادهایی که مطابق با قانون بوده و ممنوعیتی نداشته باشد، معتبر است. یعنی اگر در متن قرارداد، مفادی مخالف با قانون وجود نداشته باشد، این قرارداد از نظر قانونی معتبر خواهد بود. 

قرارداد استخدام ادمین اینستاگرام از نمونه قراردادهای پیمانکاری است، که امروزه بسیاری از کسب و کارها نیاز به تنظیم و استفاده از آن دارند.

صاحبان اکانت اینستا می توانند با تنظیم نمونه قرارداد استخدام ادمین اینستاگرام، از ادمین برای فعالیت های مختلفی استفاده کنند. ادمین می تواند به افزایش بازدید، تولید محتوا، برنامه ریزی به منظور تولید محتوا و رسیدگی به پیج اینستا بپردازد. این نوع قراردادها معمولاً موقت بوده و به صورت دورکاری هم هستند. یعنی قرارداد پیمانکاری که به صورت قرارداد کار موقت بین طرفین قرارداد تنظیم می شود، امکان انجام کار از راه دور را برای ادمین میسر می سازد. 

با این حال هم، باید تمامی اصول قانون کار در تنظیم این نوع قراردادها، رعایت شود. در غیر این صورت قرارداد همکاری از اعتبار قانونی برخوردار نبوده و قابلیت استناد در مراجع قضایی را نخواهد داشت. البته بیشترین مفاد این نوع قراردادها، به صورت توافقی بوده و طرفین بسته به شرایطی که دارند، می توانند بهترین قرارداد را بین خود تنظیم کنند. 

مفاد مهم برای تنظیم نمونه قرارداد استخدام ادمین اینستاگرام

همانطور که تنظیم قراردادهای قانونی بسته به برخی مفاد مهم انجام می شوند، تنظیم قرارداد استخدام ادمین هم، دارای برخی مفاد خاص است. از مهمترین مفادی که باید حتماً در این نوع قراردادها ذکر شود، می توان به موارد زیر اشاره نمود؛

موضوع قرارداد 

طرفین قرارداد باید به صورت دقیق موضوع قرارداد استخدام ادمین اینستاگرام را بیان کنند. این که ادمین اینستاگرام به چه منظوری استخدام می شود؟ یا این که کاری که باید انجام دهد چیست؟ مسائلی هستند که باید توسط طرفین قرارداد تعیین شده و با جزئیات در متن قرارداد بیان گردند. از سوی دیگر کارفرما یا صاحب اکانت اینستاگرام، باید چگونگی انجام موضوع قرارداد را به ادمین توضیح دهد. 

Instagram admin contract sample

مثلاً باید تعیین شود که ادمین می تواند کار را به صورت حضوری انجام دهد یا دورکاری. حدود اختیارات ادمین برای ارائه خدمات در اکانت اینستاگرام چقدر است. او باید چه فعالیت هایی را انجام دهد. این موارد، باید کاملا در قرارداد ذکر شده و طرفین نسبت به آنها اطلاعات کسب کنند.

تعیین وظایف ادمین در قرارداد استخدام ادمین اینستاگرام

هر دو طرف قرارداد بعد از امضای قرارداد، وظایف خاص خود را دارند. آنها باید در مورد این وظایف اطلاعات داشته باشند، تا بتوانند اقدام به انجام آن نمایند. از این رو لازم است وظایف و تعهدات ادمین و صاحب اکانت اینستاگرام در متن قرارداد بیان شود. از جمله تعهدات ادمین بعد از آغاز همکاری را، باید چنین بیان کنیم؛ 

  1. تولید محتوای مناسب و مرتبط 
  2. درج استوری و پست مناسب در پیج اینستاگرام 
  3. حفظ اسرار پیج کارفرما و تلاش برای محافظت از آنها 
  4. پاسخگویی به سوالاتی که بازدیدکنندگان در کامنت ها و دایرکت پرسیده اند و رسیدگی به آنها
  5. بک آپ گیری و ارائه گزارش کامل از تمامی فعالیت ها و اطلاعات پیج کارفرما 
  6. رسیدگی به سفارشات مشتریان و برقراری ارتباط مناسب با آنها 
  7. پیگیری نمودن نظرات کاربران و مخاطبان 

تمامی این موارد باید در متن قرارداد استخدام ادمین اینستاگرام ذکر شوند، تا در صورت تخلف و عدم انجام آنها توسط ادمین، کارفرما بتواند اقدام به طرح شکایت از ادمین نماید.

تعیین مدت زمان انجام کار 

نکته مهم دیگری که باید حتماً در قرارداد استخدام ادمین اینستاگرام ذکر شود، تعیین مدت انجام کار است. این که ادمین برای چه مدت زمانی استخدام شده است، مسئله مهمی است. به این دلیل که اگر استخدام ادمین تنها برای مدت زمان محدودی باشد، از دریافت بسیاری از امتیازات محروم خواهد بود. از سوی دیگر این مسئله در میزان دستمزدی که دریافت خواهد کرد هم، تأثیرگذار خواهد بود.

ادمین اینستاگرام

دقیقاً به همین دلیل است، که بیشتر افرادی که اقدام به تنظیم قرارداد ادمین اینستاگرام می نمایند، تاریخ دقیق شروع و پایان پروژه را بیان می کنند. آنها یک مدت زمان مشخصی برای انجام کار تعیین می کنند، تا ادمین بداند برای چه مدتی باید این کار را انجام دهد. همچنین بسته به مدت زمان قرارداد، میزان دستمزد و امتیازاتی که ادمین از همکاری خود با کارفرما دریافت می کند نیز، متغیر خواهد بود. پس باید حتماً مدت زمان قرارداد در متن قرارداد ذکر گردد. 

جمع بندی 

آنچه بیان نمودیم، بیان کننده این مسئله است، که تنظیم قرارداد استخدام ادمین اینستاگرام کار دشواری نیست. اما نیاز به تخصص و دانش حقوقی دارد. این نوع قراردادها به دلیل توافقی بودن، شرایط و اصول تنظیم خاص خود را دارند. اگر به درستی تنظیم نشوند، قابلیت استناد در مراجع قضایی را نخواهند داشت. 

البته برای کارفرمایان و ادمین های اینستاگرام، بهترین کار آن است که اقدام به تهیه قراردادهای از پیش تنظیم شده برای استخدام ادمین اینستاگرام نمایند. این قراردادها زیر نظر وکلا و کارشناسان حقوقی متخصص وب سایت ابزار حقوق تهیه و تنظیم شده اند. از این رو دارای اعتبار قانونی بالایی هستند و می توان با اطمینان و در صورت لزوم، در مراجع قضایی به آنها استناد کرد. 

آخرین پادکست ها
جدیدترین محصولات

قرارداد دورکاری با مدت معین قرارداد دورکاری با مدت معین، همانط...

71,000 تومان

قرارداد کار موقت با مدت معین قرارداد کار موقت با مدت معین همان...

71,000 تومان

قرارداد کار ساعتی با مدت معین قرارداد کار ساعتی با مدت معین هم...

69,900 تومان

مقدمه در رابطه با تمکین زوجه اگر شما با ماده‌ها و تعاریف موجود...

69,900 تومان
مقالات مرتبط

یکی از موارد بسیار مهم در سندهای تجاری، سرقت اسناد تجاری + آثار مفقودی و گم شدن و اتلاف اسناد تجا...

نمونه قرارداد پیمانکاری کناف نمونه قرارداد پیمانکاری کناف یکی از مهمترین و پرکاربردترین نوع قر...

قرارداد استخدام کارگر کافه نمونه قرارداد استخدام کارگر کافه، از نمونه قراردادهای کار در رستورا...

دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلیل بازگشت وجه