قرارداد بیمه تجهیزات الکترونیک

افرادی که از تجهیزات الکترونیکی برای مدت زمان طولانی استفاده می‎کنند، نیاز به تنظیم قرارداد بیمه تجهیزات الکترونیک خواهند داشت تا تجهیزات را در برابر آسیب های احتمالی بیمه کنند.
1/5 - (1 امتیاز)

شاید برای بیشتر مردم تنظیم قرارداد بیمه تجهیزات الکترونیک چندان متداول نباشد. زیرا این نوع قراردادها کمتر در کشور تنظیم می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند. اما افرادی نیز وجود دارند که از تجهیزات الکترونیک در شرایط خاصی استفاده می کنند و هر آن ممکن است این تجهیزات دچار آسیب شوند.

از این رو آنها به سراغ بیمه تجهیزات الکترونیک که نوعی بیمه مهندسی است می روند، تا در قبال پرداخت مبلغ مشخصی این تجهیزات را بیمه کنند. برای بیمه کردن این تجهیزات آنها نیاز دارند تا با بیمه گر قرارداد بیمه تجهیزات الکترونیک امضا کنند. در این قرارداد باید لیست کاملی از تجهیزات الکترونیکی که بیمه می شوند ذکر شود.

پس از آن اگر در حین استفاده، هر یک از این تجهیزات الکترونیکی دچار آسیب شوند، می توان خسارت وارده را از بیمه گر مطالبه نمود. البته تنظیم قرارداد بیمه با این هدف صورت می گیرد که از بروز هرگونه مشکلی پس از بیمه کردن تجهیزات الکترونیک جلوگیری نمود. زیرا ممکن است شخصی به بیمه گر مبلغی را پرداخت نماید اما در صورت بروز خسارت، بیمه گر اقدام به جبران خسارت وارده ننماید.

در چنین شرایطی می توان به قرارداد بیمه تجهیزات الکترونیک استناد نمود و از بیمه گر شکایت کرد. سپس خسارت وارده به تجهیزات بیمه شده را از ایشان مطالبه نمود. از این رو تنظیم این نوع قراردادها از اهمیت بالایی برخوردار است.

نکات قانونی تنظیم قرارداد بیمه تجهیزات الکترونیک

برای این که یک قرارداد بیمه از اعتبار قانونی برخوردار باشد، باید طبق قانون تنظیم گردد. بیمه گران تنها زمانی مکلف هستند که خسارت زیاندیده را بپردازند، که قانونی باشد. ممکن است خسارت وارده به تجهیزات الکترونیکی به دلیل عمد یا سهل انگاری باشد. در هر یک از این شرایط بیمه گر باید مطابق با قانون اقدام به جبران خسارت زیاندیده نماید.

از آنجایی که قرارداد بیمه تجهیزات الکترونیک نوعی قرارداد خاص به شمار می رود، هر فرد عادی نمی تواند اقدام به تنظیم آن نماید. این نوع قراردادها باید زیر نظر افراد متخصص همچون وکلا و مشاوران حقوقی تنظیم شوند. در غیر این صورت از اعتبار لازم برخوردار نخواهند بود و در زمان لازم نمی توان به آن استناد نمود.

شاید برای بیشتر مردم تنظیم قرارداد بیمه تجهیزات الکترونیک چندان متداول نباشد. زیرا این نوع قراردادها کمتر در کشور تنظیم می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند. اما افرادی نیز وجود دارند که از تجهیزات الکترونیک در شرایط خاصی استفاده می کنند و هر آن ممکن است این تجهیزات دچار آسیب شوند.

کلام آخر 

از آنجایی که بیشتر مردم کشور در مورد شرایط و نحوه تنظیم قراردادهای مهندسی اطلاعاتی ندارند، ممکن است قراردادی تنظیم نمایند که فاقد اعتبار قانونی باشد. این افراد بهتر است برای جلوگیری از تنظیم قرارداد فاقد اعتبار به سراغ خرید قرارداد بیمه  از پیش تنظیم شده نمایند.

این نوع قراردادها زیر نظر وکلا و مشاوران حقوقی تنظیم شده اند و به همین دلیل قانونی هستند. می توان با اطمینان اقدام به امضای این نوع قراردادهای بیمه نمود. البته باید بیان کنیم که قراردادهای از پیش تنظیم شده در حالت کلی تنظیم می شوند. پس اگر هر یک از طرفین قرارداد تمایل داشته باشند در متن قرارداد تغییری ایجاد کنند، می توانند چنین اقدامی انجام دهند.

پس خرید قرارداد بیمه از پیش تنظیم شده این فرصت را در اختیار طرفین قرارداد قرار می دهد که با دقت متن قرارداد را مطالعه کنند. سپس می توانند با اطمینان اقدام به امضای قرارداد مورد نظر نمایند و تجهیزات الکترونیکی را بیمه کنند.

چرا باید از خدمات ابزارحقوق استفاده کنیم

برای انعقاد هر نوع قرارداد، وکالتنامه، اظهارنامه، تعهدنامه، دادخواست، شکوائیه و… باید نسبت به قوانین آن به صورت کامل آگاه باشیم. عدم رعایت هر یک از موارد قانونی، باعث به وجود آمدن خسارت‌های سنگین برای هر یک از طرفین قرارداد خواهد شد. لذا انعقاد چنین اوراقی باید توسط وکلا یا کارشناسان حقوقی صورت پذیرد. ضمناً استفاده از پیش‌نویس های آماده هر اوراقی‌ باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می گردد.

آخرین پادکست ها
جدیدترین محصولات

قرارداد دورکاری با مدت معین قرارداد دورکاری با مدت معین، همانط...

71,000 تومان

قرارداد کار موقت با مدت معین قرارداد کار موقت با مدت معین همان...

71,000 تومان

قرارداد کار ساعتی با مدت معین قرارداد کار ساعتی با مدت معین هم...

69,900 تومان

مقدمه در رابطه با تمکین زوجه اگر شما با ماده‌ها و تعاریف موجود...

69,900 تومان
مقالات مرتبط

آیا می‌دانید اسناد تجاری بین المللی و انواع اسناد تجارت خارجی کدامند؟ یکی از معاملات بسیار مهم، م...

یکی از موارد بسیار مهم در سندهای تجاری، سرقت اسناد تجاری + آثار مفقودی و گم شدن و اتلاف اسناد تجا...

نمونه قرارداد پیمانکاری کناف نمونه قرارداد پیمانکاری کناف یکی از مهمترین و پرکاربردترین نوع قر...

دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلیل بازگشت وجه