ابزار حقوق

مقدمه ای بر Bail Ins & Bail Outs

939 نفر
به ما امتیاز دهید
مقدمه ای بر Bail ins & Bail Outs
مقدمه ای بر Bail ins & Bail Outs

 

اکثر مردم با مفهوم کمک مالی پس از بحران اقتصادی جهانی آشنا هستند، زمانی که بسیاری از دولت ها مجبور شدند نهادهای خصوصی را نجات دهند  اما، یک اصطلاح دیگر که در رسانه های مالی در طول بحران  بدهی های اروپا به طور فزاینده ای رایج شد  وثیقه بود  این اصطلاح، یک رویکرد جدید را نشان می دهد که به عنوان جایگزینی برای کمک های امدادی مورد استفاده قرار می گیرد که در میان شهروندان در سراسر جهان غیرممکن است.

Bail-Ins در مقابل Bail-Outs

کمک های مالی زمانی رخ می دهد که سرمایه گذاران خارجی، مانند یک دولت، وام گیرنده را با تزریق پول برای کمک به پرداخت بدهی ها، نجات دهند برای عنوان مثال، مالیات دهندگان ایالات متحده در طول بحران اقتصادی سال 2008، به بسیاری از بانک های بزرگ ایالات متحده، به منظور کمک به پرداخت بدهی هایشان وام پرداختند تا در کسب و کار باقی بمانند ، در حالی که با این کار به تضعیف اعتباردهندگان پرداختند. این امر باعث نجات شرکت ها از ورشکستگی شد و مالیات دهندگان با در نظر گرفتن خطرات مربوط به عدم توانایی آنها برای بازپرداخت وام ها، به آنها کمک کردند.

طبق نظر اقتصاد دان ها، مجله ای که اصطلاح “Bail-In” را به وجود آورد، Bail-Inدر زمانی اتفاق می افتد که طلبکاران وام گیرندگان  را  مجبور به پرداخت برخی از هزینه ها با داشتن بخشی از بدهی های خود شده اند. به عنوان مثال، صاحبان اوراق قرضه در بانک های قبرس و سپرده گذاران با بیش از 100،000 یورو در حساب های خود مجبور شدند بخشی از سهام خود را جبران کنند. این رویکرد برخی از خطرات مالیات دهندگان را از بین می برد و باعث می شود تا دیگر طلبکاران را در این  درد و رنج مشترک باشند.

در حالی کهbail-ins and bail-outs  به منظور نگهداری موسسات در معرض ورشکستگی  قرار می گیرند، دو روش بسیار متفاوت برای دستیابی به این هدف در نظر گرفته می شوند.

Bail-outs به منظور حفظ طلبکاران خوش حساب و نرخ بهره پایین طراحی شده است، در حالیکه Bail-ins در مواردی که کمک از نظر سیاسی دشوار یا غیرممکن است، ایده آل است و طلبکاران از ایده رویداد انحلال نگران نیستند. رویکرد جدید در طول بحران بدهی های اروپایی به طور خاص محبوب شد.

استفاده از Bail-In در موسسات

در سال 2008 اکثر تنظیم کننده ها تصور می کردند که تنها دو گزینه برای مشکل موسسات وجود دارد:

کمک مالی مالیات دهندگان یا فروپاشی سیستماتیک سیستم بانکی. اما، به زودی وثیقه به یک گزینه جذاب سوم برای سرمایه گذاری مجدد مؤسسات مشکل از درون، با داشتن طلبکاران موافقت کرد تا ادعاهای کوتاه مدت خود را تغییر دهند یا در بازسازی شرکت کنند. نتیجه یک موسسه مالی قوی تر است که به دولت و نفوذگران خارجی و نه تنها اعتبار دهندگان خود بدهکار نیست.

استراتژی های مشابه در صنعت خطوط هوایی مورد استفاده قرار گرفته اند تا آنها را در طی مراحل ورشکستگی و دیگر آشفتگی ها اجرا کنند. در این شرایط، شرکت ها توانستند پرداخت ها را به طلبکاران در برابر عدالت در شرکت بازسازی شده کاهش دهند، به طور موثر وام دهندگان قادر به صرفه جویی در برخی از سرمایه گذاری خود و شرکت ها برای زنده ماندن بودند. بعد از آن، شرکت های هواپیمایی از کاهش بدهی بهره مند خواهند شد و سهامشان، از جمله آنهایی که به دارندگان بدهی صادر می شود، در ارزش افزوده افزایش می یابد.

جالب توجه است که Bail in  میتواند در برخی موارد Bail out  را کامل بکند. در صورت موفقیت آمیز بودن Bail in، برخی از طلبکاران از برخی از فشارهای مالی خلاص می شوند.  در حالی که تأمین مالی اضافی از سوی دیگران، با تأکید بر سرمایه گذاری نهادی باقی خواهد ماند، به وضعیت کمک می کند ( سرمایه‌گذار نهادی، (به انگلیسی: Institutional investor)  شرکت های های سرمایه گذاری محدود، شرکت های بیمه عمر که اندوخته اعضا را به شکل سبد سهام  و  اوراق قرضه نگهداری می‌کنند، همه از نمونه‌های سرمایه‌گذار نهادی هستند. این دسته از سرمایه‌گذاران به دلیل حجم بالای دادوستدهایی که انجام می‌دهند، همواره نقش به سزایی در عملکرد بازار به عهده دارند غیبت سرمایه‌گذاران نهادی در بازار اوراق بهادار پیامدهای جبران‌ناپذیری در پی خواهد داشت).

استفاده از Bail-Inدر بحران بانکی قبرس منجر به نگرانی هایی شده است که در هنگام برخورد با بحران های مالی استراتژی توسط سایر کشورها انجام  می شود. پس از همه اینها، سیاستمداران می توانند از مسائل سیاسی سرسختانه در رابطه با کمک مالی مالیات دهندگان اجتناب کنند، در حالی که حاوی خطرات ناشی از خرابی بانک ها منجر به بی ثباتی سیستم مالی  می شود.

ریسک البته، این است که  در بازارهای اوراق قرضه منفی خواهند بود. Bail inدر حال محبوب تر شدن است   و  می تواند خطرات را برای صاحبان اوراق قرضه افزایش دهد و بنابراین عملکردی را که آنها تقاضای پول را به این موسسات می دهند، افزایش می دهد. این نرخ های بهره بالاتر می توانند به سرمایه ها آسیب برساند و در طولانی مدت سرمایه های آینده را بسیار گران تر بکند.

مقدمه ای بر Bail ins & Bail outs

 Bail-In چیست

نجات یک موسسه مالی است که در آستانه شکست قرار دارد که طلبکاران و سپرده گذاران از دست دادن سهام خود را از دست می دهند. تقلب در مقابل مخالفت با کمک مالی است که شامل نجات یک موسسه مالی توسط احزاب خارجی است، به طور معمول دولت هایی که از پول مالیات دهندگان استفاده می کنند. کمک های بلاعوض به مراتب شایع تر از وفاداری است. با این حال، در سال های اخیر و پس از حوادث گسترده، بعضی از دولت ها اکنون از سرمایه گذاران و سپرده گذاران یک بانک برای جلوگیری از از دست دادن مالیات دهندگان، نیاز دارند.

Bail inقبل از Bail out

هر دو اتحادیه اروپا و ایالات متحده استفاده از کمک های دولتی را محدود کرده اند، که به طور موثر، گزینه پیش فرض را برای یک بانک در حالت آشفته فراهم می کند. احساسات پشت سر نهادن این است که مالیات دهندگان نباید هزینه های اشتباهات بانک های بزرگ را بپوشند. در طول بحران مالی، دولت ها تریلیون دلار مالیات دهندگان پول پرداختند تا بانک های بزرگ را نجات دهند در حالی که مردم عادی نیز شغل و خانه های خود را از دست دادند.

 

,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست

دلیل بازگشت وجه