در هنگام عقد قرارداد استخدام حسابدار باید به چه نکاتی توجه شود؟

در این مقاله قصد داریم در مورد نکات مهم در هنگام انعقاد قرارداد استخدام حسابدار نکاتی را ارائه کنیم. واضح است که اغلب کسب و کارها با دغدغه کسب درآمد شروع به فعالیت می کنند و تمام تلاش مجموعه آنها این است که درآمد بیشتری به دست بیاورند. یکی از اصلی ‌ترین موضوعات برای هر کسب و کار و شرکتی این است که به امور مالی، نظارت و رسیدگی شود. فعالیت ‌های اقتصادی و امور مالی یک شرکت به برعهده حسابداران شرکت است و می‌توان گفت واحد حسابداری یکی از اصلی ‌ترین و مهم‌ ترین واحدهای شرکت محسوب می ‌شود. واحد حسابداری کسی که وظیفه انجام فعالیت ‌های مختلف در حوزه جمع‌آوری اطلاعات، خلاصه کردن آنها، ثبت طبقه ‌بندی و گزارش های مالی و صورت حساب ‌های اقتصادی یک شرکت را دارد، حسابدار نامیده می‌شود و تمام ویژگی های مربوط به امور مالی شرکت بر عهده او است. وظایف سنگین و البته مهمی که حسابدار باید با دقت آنها را انجام دهد. از این رو اغلب مدیران کسب و کارها در هنگام استخدام حسابدار بسیار حساس و دقیق عمل می‌کنند و قرارداد استخدام حسابدار در واقع یکی از قسمتهای اصلی استخدام نیروی انسانی برای شرکت ها و سازمان ها محسوب می شود. از این رو قرارداد استخدام حسابداران باید به بهترین شکل ممکن و کامل ترین حالت نوشته شود. یعنی در آن حسابدار تعهد کند که امور حسابداری، ساماندهی سندها، مدارک مالی، تنظیم آیین ‌نامه ‌ها و همه ویژگی ها و وظایف خود را به خوبی انجام دهد. همچنین باید حسابدار اطلاعات و رویدادها را در نرم افزارهای حسابداری ثبت کند. از این رو باید یکی از امتیازها برای استخدام حسابدار، تسلط او بر نرم افزارهای حسابداری باشد. چرا که به علت افزایش میزان اسناد مالی، نیاز است که این اطلاعات در نرم افزارها ذخیره شود تا هم در هنگام محاسبات مشکلی پیش نیاید و هم گزارش گیری از آنها به بهترین شکل ممکن انجام شود. اهمیت قرارداد استخدام حسابدار به همین دلیل در هنگام عقد قرارداد استخدام حسابدار باید به تک تک واژگان و نکات موجود در قرارداد توجه ویژه شود. چرا که در صورت هرگونه اشتباه در ثبت اطلاعات و گزارشهای مالی، ضررهای بزرگی به سازمان یا شرکت وارد می شود. از این رو باید هم حسابدار و هم مدیران یک کسب و کار، تمام دقت و حساسیت خود را در هنگام قرارداد استخدام حسابدار به کار بگیرند. یکی از اصلی ترین قسمت ها (بنا بر قانون کار در ماده ۱۴۸) حق بیمه کارگر است. به همین دلیل کارفرماها باید تمام نیروهای خود را بیمه کنند. حسابداران باید در هنگام عقد قرارداد استخدام حسابدار به این نکته توجه کنند و از کارفرما بخواهند که تعهدات خود را در قبال حق بیمه به طور کامل اجرا کند. از این رو توصیه می‌کنیم در قرارداد استخدام حسابداران در تمام موضوعات مختلف مانند موضوع قرارداد (که در واقع شرح وظایف طرفین است) و مدت آن و حق الزحمه، میزان مرخصی و تعهداتی که هر دو طرفین باید به طور کامل اجرا کنند نیز، نوشته شود تا بعدها بین کارفرما و حسابدار مشکلی ایجاد نشود. توصیه می کنیم حتما در هنگام امضای قرارداد استخدام حسابدار با دقت و حوصله متن قرارداد را مطالعه بفرمایید.
5/5 - (2 امتیاز)

در این مقاله قصد داریم در مورد نکات مهم در هنگام عقد قرارداد استخدام حسابدار  باید به چه نکاتی توجه شود را ارائه کنیم. واضح است که اغلب کسب و کارها با دغدغه کسب درآمد شروع به فعالیت می کنند و تمام تلاش مجموعه آنها این است که درآمد بیشتری به دست بیاورند. یکی از اصلی ‌ترین موضوعات برای هر کسب و کار و شرکتی این است که به امور مالی، نظارت و رسیدگی شود. فعالیت ‌های اقتصادی و امور مالی یک شرکت به برعهده حسابداران شرکت است و می‌توان گفت واحد حسابداری یکی از اصلی ‌ترین و مهم‌ ترین واحدهای شرکت محسوب می ‌شود.

واحد حسابداری

کسی که وظیفه انجام فعالیت ‌های مختلف در حوزه جمع‌آوری اطلاعات، خلاصه کردن آنها، ثبت طبقه ‌بندی و گزارش های مالی و صورت حساب ‌های اقتصادی یک شرکت را دارد، حسابدار نامیده می‌شود و تمام ویژگی های مربوط به امور مالی شرکت بر عهده او است. وظایف سنگین و البته مهمی که حسابدار باید با دقت آنها را انجام دهد.

از این رو اغلب مدیران کسب و کارها در هنگام استخدام حسابدار بسیار حساس و دقیق عمل می‌کنند و قرارداد استخدام حسابدار در واقع یکی از قسمت‌های اصلی استخدام نیروی انسانی برای شرکت ها و سازمان ها محسوب می شود.

از این رو قرارداد استخدام حسابداران باید به بهترین شکل ممکن و کامل ترین حالت نوشته شود. یعنی در آن حسابدار تعهد کند که امور حسابداری، ساماندهی سندها، مدارک مالی، تنظیم آیین ‌نامه ‌ها و همه ویژگی ها و وظایف خود را به خوبی انجام دهد. همچنین باید حسابدار اطلاعات و رویدادها را در نرم افزارهای حسابداری ثبت کند. از این رو باید یکی از امتیازها برای استخدام حسابدار، تسلط او بر نرم افزارهای حسابداری باشد. چرا که به علت افزایش میزان اسناد مالی، نیاز است که این اطلاعات در نرم افزارها ذخیره شود تا هم در هنگام محاسبات مشکلی پیش نیاید و هم گزارش گیری از آنها به بهترین شکل ممکن انجام شود.

قرارداد استخدام حسابدار

اهمیت قرارداد استخدام حسابدار

به همین دلیل در هنگام عقد قرارداد استخدام حسابدار باید به تک تک واژگان و نکات موجود در قرارداد توجه ویژه شود. چرا که در صورت هرگونه اشتباه در ثبت اطلاعات و گزارش‌های مالی، ضررهای بزرگی به سازمان یا شرکت وارد می شود. از این رو باید هم حسابدار و هم مدیران یک کسب و کار، تمام دقت و حساسیت خود را در هنگام قرارداد استخدام حسابدار به کار بگیرند.

یکی از اصلی ترین قسمت‌ها (بنا بر قانون کار در ماده ۱۴۸) حق بیمه کارگر است. به همین دلیل کارفرماها باید تمام نیروهای خود را بیمه کنند. حسابداران باید در هنگام عقد قرارداد استخدام حسابدار به این نکته توجه کنند و از کارفرما بخواهند که تعهدات خود را در قبال حق بیمه به طور کامل اجرا کند.

از این رو توصیه می‌کنیم در قرارداد استخدام حسابداران در تمام موضوعات مختلف مانند موضوع قرارداد (که در واقع شرح وظایف طرفین است) و مدت آن و حق الزحمه، میزان مرخصی و تعهداتی که هر دو طرفین باید به طور کامل اجرا کنند نیز، نوشته شود تا بعدها بین کارفرما و حسابدار مشکلی ایجاد نشود. توصیه می کنیم حتما در هنگام امضای قرارداد استخدام حسابدار با دقت و حوصله متن قرارداد را مطالعه بفرمایید.

چرا باید از قراردادهای ابزار حقوق استفاده کنیم

برای انعقاد هر قراردادی باید نسبت به قوانین آن به صورت کامل آگاه باشیم. عدم رعایت هر یک از موارد قانونی، باعث به وجود آمدن جریمه های سنگین برای هر یک از طرفین قرارداد خواهد شد. لذا انعقاد چنین قراردادهایی  باید توسط وکلا یا کارشناسان حقوقی صورت پذیرد. ضمناً استفاده از پیش‌نویس های آماده هر قراردادی باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می گردد. شما می توانید هم‌اکنون با خرید این قرارداد، فایل کامل آن را به صورت آنی دانلود کنید و در صورت هرگونه ابهام با تیم حقوقی ما تماس حاصل فرمائید.

آخرین پادکست ها
جدیدترین محصولات

قرارداد دورکاری با مدت معین قرارداد دورکاری با مدت معین، همانط...

71,000 تومان

قرارداد کار موقت با مدت معین قرارداد کار موقت با مدت معین همان...

71,000 تومان

قرارداد کار ساعتی با مدت معین قرارداد کار ساعتی با مدت معین هم...

69,900 تومان

مقدمه در رابطه با تمکین زوجه اگر شما با ماده‌ها و تعاریف موجود...

69,900 تومان
مقالات مرتبط

یکی از موارد بسیار مهم در سندهای تجاری، سرقت اسناد تجاری + آثار مفقودی و گم شدن و اتلاف اسناد تجا...

نمونه قرارداد پیمانکاری کناف نمونه قرارداد پیمانکاری کناف یکی از مهمترین و پرکاربردترین نوع قر...

نمونه قرارداد استخدام ادمین اینستاگرام یکی از نمونه قراردادهای پرکاربرد در حال حاضر، نمونه قرا...

دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلیل بازگشت وجه