تنظیم استاندارد قرارداد سرمایه گذاری در بورس/ سرمایه گذاری در خرید و فروش اوراق بهادار بازار سرمایه

3/5 - (2 امتیاز)

قرارداد سرمایه گذاری در بورس/ سرمایه گذاری در خرید و فروش اوراق بهادار بازار سرمایه یکی از قراردادهای مهم در حوزه مالی و مشارکت خصوصی است. این نوع قراردادها معمولاً به منظور کسب سود در یک زمینه تجاری یا اقتصادی تنظیم می شوند. از این رو حساسیت بسیار بالایی دارند.

تنظیم قرارداد سرمایه گذاری در بورس از ریسک بالایی برخوردار است. ممکن است افراد بسیاری در این بازار موفق به کسب سود نشوند. به همین دلیل لازم است در زمان تنظیم این نوع قراردادها دقت زیادی به خرج داده شود. در غیر این صورت با از دست رفتن اصل مال، دیگر نمی توان به یک سند معتبر و رسمی استناد کرد.

تنظیم قرارداد سرمایه گذاری در بورس/ سرمایه گذاری در خرید و فروش اوراق بهادار بازار سرمایه نیز همچون دیگر نمونه قراردادها از شرایط و مفاد خاصی برخوردار است. افراد عادی جامعه معمولاً در مورد این شرایط و مفاد اطلاعات لازم را در اختیار ندارند. به همین دلیل ممکن است بدون اطلاع اقدام به تنظیم قراردادی نمایند که قانونی نباشد.

برای این دسته از افراد بهترین راهکار مراجعه به افراد متخصص در زمینه تنظیم قراردادهای سرمایه گذار در بورس و خرید و فروش اوراق بهادار در بازار سرمایه خواهد بود.

مفاد مهم در تنظیم قرارداد سرمایه گذاری در بورس/ سرمایه گذاری در خرید و فروش اوراق بهادار بازار سرمایه

برای این که بتوان یک قرارداد معتبر و قانونی تنظیم کرد، لازم است در متن قرارداد برخی ارکان و مفاد عمومی رعایت شود. مهمترین این ارکان را باید قیمت مشخصات دقیق طرفین قرارداد، موضوع اصلی قرارداد، مدت زمان تنظیم قرارداد و مبلغ سرمایه گذاری بیان کنیم. تمامی این موارد باید با جزئیات دقیق در متن قرارداد ذکر شوند.

علاوه بر این موارد، باید در قرارداد سرمایه گذاری در بورس/ سرمایه گذاری در خرید و فروش اوراق بهادار بازار سرمایه، شرایط و نحوه تقسیم سود و زیان، شرایط تعدیل قرارداد، قلمرو قرارداد، مدت قرارداد، اداره امور جاریه سرمایه گذاری و … نیز قید شوند. در غیر این صورت قرارداد از اعتبار لازم برخوردار نبوده و در صورت بروز اختلاف بین طرفین قرارداد نمی توان به آن استناد نمود.

کلام آخر 

از آنجایی که تنظیم قرارداد سرمایه گذاری در بورس و خرید و فروش اوراق بهادار در بازار سرمایه همچون بسیاری از قراردادهای معتبر کشور از شرایط خاص برخوردار است، بهتر است افراد اقدام به تهیه قراردادهای از پیش تهیه شده نمایند. این قراردادها توسط وکلا و مشاوران حقوقی با تجربه و متخصص تنظیم شده و در اختیار افراد متقاضی قرار گرفته اند.

در اصل تنظیم قرارداد سرمایه گذاری در بورس/ سرمایه گذاری در خرید و فروش اوراق بهادار بازار سرمایه حساسیت بالایی دارد. پس باید با دقت بسیار زیادی تنظیم شود. اگر یکی از مفاد مندرج در قرارداد طبق اصول بیان نشود، در صورت بروز اختلاف نمی توان در دادگاه به متن قرارداد استناد نمود.

بهتر است برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکلی در صورت بروز اختلاف بعد از امضای قرارداد، قراردادی را تهیه کنید که با شرایط و اصول قانونی تنظیم شده باشد.

چرا باید از خدمات ابزارحقوق استفاده کنیم

برای انعقاد هر نوع قرارداد، وکالتنامه، اظهارنامه، تعهدنامه، دادخواست، شکوائیه و… باید نسبت به قوانین آن به صورت کامل آگاه باشیم. عدم رعایت هر یک از موارد قانونی، باعث به وجود آمدن خسارت‌های سنگین برای هر یک از طرفین قرارداد خواهد شد. لذا انعقاد چنین اوراقی باید توسط وکلا یا کارشناسان حقوقی صورت پذیرد. ضمناً استفاده از پیش‌نویس های آماده هر اوراقی‌ باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می گردد.

آخرین پادکست ها
جدیدترین محصولات

قرارداد دورکاری با مدت معین قرارداد دورکاری با مدت معین، همانط...

71,000 تومان

قرارداد کار موقت با مدت معین قرارداد کار موقت با مدت معین همان...

71,000 تومان

قرارداد کار ساعتی با مدت معین قرارداد کار ساعتی با مدت معین هم...

69,900 تومان

مقدمه در رابطه با تمکین زوجه اگر شما با ماده‌ها و تعاریف موجود...

69,900 تومان
مقالات مرتبط

  قرارداد کارشناسی کارگزار به عنوان یکی از نمونه قراردادهای کارگزاری یا قرارداد بروکری، شناخته می...

بلاکچین یا بلوک زنجیره ای اصطلاحی نوین است که امروزه دنیای دیجیتال را تحت تاثیر قرار داده است. بل...

شاخص های فعالیت مشکوک در معاملات محصولات / مشتری Transactions do not have apparent economic ratio...

دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دلیل بازگشت وجه